Фондација „За српски народ и државу“ наставља да улаже у образовање и науку, овога пута донирајући вредна издања Универзитетској библиотеци „Светозар Марковић“ у Београду. Библиотека ће обогатити свој фонд са 154 књиге на руском језику. Наслови обухватају дела из области историје, психологије, филозофије, поезије, медицине, културе, безбедности, а међу ауторима су истакнути мислиоци попут Дугина, Сорокина, Гилинског, Бахтина, Лапушина, Гускове и Чехова.
Уговор о донацији на данашњој свечаности потписали су Татјана Вукић, директорка Фондације, и Александар Јерков, управник Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“.
„Задовољство нам је што је Фондација „За српски народ и државу“ у прилици да допринесе обогаћивању фонда једне од најважнијих библиотека у држави. Стратешки подржавамо образовање и науку у Србији кроз разноврсне програме и иницијативе, као што је додељивање студентских стипендија и годишњих награда за есеје, издаваштво часописа „Напредак“, организовање научних панела и конференција, a данашња донација део је тих активности. Верујемо да улагање у образовање, као и у библиотеке, ствара чврсте темеље за будућност, инспиришући нове генерације да истражују, уче и негују љубав према писаној речи”, каже Татјана Вукић.
Александар Јерков се захвалио Фондацији „За српски народ и државу“ на вредној донацији.
„Библиотека је рај за књиге у којем се сви обрадујемо када стигне донација књига, нарочито страних књига којих нема довољно у нас, а библиотеке, па чак ни Универзитетска, немају чак ни неки мали годишњи буџет за њихову набавку. Посебно су стране монографије неопходне за развој друштвених наука. Зато је донација књига коју смо данас примили, одабраних наслова, допринос решавању овог проблема и ми верујемо да ће оваквих донација, из разних извора, бити све више и да ће и проблем годишњег буџета у складу са могућностима и средствима бити ускоро решаван. Најлепше захваљујемо на књигама“, истиче Јерков.
Фондација „За српски народ и државу“ у октобру наставља са пројектима који унапређују развој мисли, науке и литературе, а у складу са тим наредних дана предстоје и активности на Сајму књига у Београду, као и панел „Будућност науке“ у Новом Саду.